KİŞİSEL GELİŞİM KURSU

Samsun Eğitim Bilimleri Kişisel Gelişim Kursu Telefonu
lgs-hazirlik-kursu

LGS HAZIRLIK KURSU

6-7 ve 8. Sınıflara özel LGS hazırlık Kursu
Samsun Atakum Eğitim Bilimleri Kişisel Gelişim Kurs Merkezimiz, Eğitim Bilimleri olarak 50 yıllık tecrübesi ile alanında uzman öğretmen kadrosu, etkin rehberlik anlayışı, teknolojik sınıfları ve akıllı tahta uygulamaları, zengin yayın ve sınav desteği ile “Nitelikli Liselere Hazırlık”  konusunda her zaman ülkenin en önde gelen kurumlarından olmuştur.

7. sınıflarda okul derslerine ve sınavlara takviye, 8. sınıflarda LGS hazırlık eğitimi verilmektedir. Ortaokul grupları dersleri Cumartesi-Pazar ve bin gün de hafta içi işlemektedirler. Hafta içleri okuldan sonraki saatlerinde, konu tekrarları, soru çözümleri ve birebir gibi öğretim etkinlikleri yapılmaktadır. Deneme sınavları ile öğrencilerin öğrenme düzeyleri ölçülmekte, aynı zamanda sınav ve test teknikleri öğrencilere kazandırılmaktadır.

kitap-okuma-etkinlikleri

Kitap Okuma Etkinlikleri

Eğitim hayatını daha eğlenceli hale getirmek için ülkemiz ve dünya edebiyatının sevilen yazarlarından kitaplar tespit edilerek okuma gruplarında kitap okuma etkinlikleri düzenlenir. Böylelikle her öğrencimizin düzenli olarak kitap okuma alışkanlığı kazanması sağlanır.

 

lise-sinavlarina-hazirlik

Lise Sınavlarına Hazırlık

Ortaöğrenimden itibaren Samsun Eğitim Bilimleri öğrencisi üniversite adayıdır. Her öğrenci uzman öğretmenler tarafından bu doğrultuda yetiştirilir. Ayrıca her öğrenciden sorumlu öğretmenler vardır ve üniversite sınavlarında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımız lise sınavlarına hazırlanır.

Kurumlarımızda lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler ayrıca bir eğitim kurumuna gitmeye gerek görmez. Bu sayede öğrencilerimiz kendisine ve ailesine daha çok zaman ayırma şansı bulur.

 

zengin-icerik-yayinlari

Zengin İçerik Yayınları

Alanında uzman zümre başkanlarının ve öğretmen kadrosunun Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına uygun “Kazanım Temelli Öğretim” yöntemine göre hazırlanmış oldukları yayınlarımız en güçlü yanımız.

Konu Anlatımlı Kitaplar
Anlatımların öğrencilerin yaş gruplarına uygun olacak şekilde açık ve anlaşılır olmasına dikkat ediyoruz; bol görsellerle konu anlatımlarını çekici hâle getiriyor, konuları anlamayı pekiştirici çözümlü örnekler, etkinlikler ve testlerle destekliyoruz.

Soru Bankaları
Kazanımlar, belirlenen ünitelere göre sıralanmış olup, MEB’in yıllık planlarında belirtilen tarihlere uygun zamanlara ait kazanımları içeren yazılı örneklere yer veriyoruz.

Çek Kopar Testler
Öğrencilerimize derslerde işlenen konuları kavratacak ve destekleyecek nitelikte sorulardan oluşan testler veriyoruz.
 

Bil Bang Kazanım Değerlendirme Sınavları
5, 6 ve 7. sınıflar için aylık değerlendirme niteliğindeki sınavlardır. Eğitim Bilimleri ailesine üye olan tüm kurumların ortak katılımıyla Türkiye genelinde değerlendiriyoruz.

Bil Bang YKS Deneme Sınavları
8. sınıflar için aylık LGS denemesi niteliğindedir.

Rehberlik Yayınları
Bireysel Gelişim kitapları, LGS sistemi vb. konularda hazırlanmış yayınlardır.

 

ust-duzey-dusunme-

Üst Düzey Düşünme

Üst Düzey Düşünme Becerileri Eğitimi

Canlılar içerisinde en mükemmel varlık olan insanı, diğer canlılardan ayıran en önemli vasfı, düşünme ve eşya yapabilme yeteneğidir. Nitekim insanlar bu özellikleriyle çağlar boyu nice icat ve buluşlar yaparak insan yaşamını kolaylaştırmıştır. Bizler de yıllarını eğitime veren uzmanlar olarak öğrencilerimizin düşünme becerilerini en üst düzeyde kullanabilmeleri için gereken eğitimleri vermekteyiz.

 

etkin-ogretim---tam-ogrenme-

Etkin Öğretim - Tam Öğrenme

Etkin Öğretim Sistemi ve Tam Öğrenme Modeli

 

Uygun ortam ve koşullar sağlandığında hemen hemen herkes bir şeyler öğrenebilir. Diğer bir deyişle tüm öğrenciler okulda/kursta öğretilen her şeyi öğrenebilir. İnsanlar arasındaki öğrenme düzeyi farklılıklarının temel nedeni, doğuştan gelen özelliklerden çok kurumlardaki öğrenme-öğretme özellikleriyle, diğer çevresel faktörlerdir. 

 

Öğrencilerin öğrenmeleri, ilgisi, başarılı olabileceğine olan inançları, öğretim hizmetinin niteliği gibi özellikler, kurumlardaki öğrenme-öğretme süreci yoluyla değiştirilebilir değişkenlerdir. Tam Öğrenme Yaklaşımının temelinde; öğrencilere planlı ve duyarlı bir eğitim hizmeti sağlanır, öğrenme güçlükleriyle karşılaşanlara yerinde ve zamanında yardım edilir, onlar içinde anlamlı bir tam öğrenme modeli belirlenirse, hemen hemen tüm öğrenciler yüksek düzeyde bir öğrenme gücü kazanır.

etkin-rehberlik---danismanlik-

Etkin Rehberlik - Danışmanlık

Etkin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

 

Her çocuk seçkin bir varlık, keşfedilip anlaşılmayı bekleyen bir dünyadır. Alanında uzman psikolojik ve rehberlik danışmanlarımızla öğrencilerimizin her türlü sorununda yanlarındayız. Öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirebilecekleri, doğru hedef ve davranışları bulmaları yolunda her zaman onlara rehberlik etmekteyiz. Bu noktada velilerimiz de bizim için önemlidir. Veli-öğrenci ve rehber öğretmen birlikteliğiyle sevgi, saygı ve hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyen öğrencileri inşa etmek en büyük hedefimiz.

performans-takibi-

Performans Takibi

Öğrenci Performans takibi bir ekip işidir. Başarıya ulaşmada öğrenci ve öğretmenin yanında okul idaresi, rehberlik ve velilere de görevler düşmektedir. Her öğrencimizin bir eğitim danışmanı vardır. Danışman öğretmenler öğrencilerimizle ilgili haftalık rapor tutar ve bu raporlar doğrultusunda kişiye özel çalışma programı hazırlanır.

 

deneme-sinavlari

Deneme Sınavları

 

Sınavlara hazırlık, özenle hazırlanmış bir programla uzman öğretmenlerimiz rehberliğinde sürdürülmektedir.  Konu anlatımları sonrası testler uygulanarak öğrencilerimizin eksik olduğu konular tekrar edilir ve etütler uygulanır. Rehberlik Servisimizce hazırlanan sınav bilgilendirme seminerleri ile öğrencilerimizin ve ailelerinin sınavlar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır.

uzman-ogretmen-kadrosu

Uzman Öğretmen Kadrosu

Alanında uzman öğretmen kadromuzla sınıflarımızda işlenen dersleri bilgi alışverişinin yaşandığı aktif bir ortam haline getiriyoruz.

Velilerimiz öğrencilerimizin durumundan sınıf öğretmenleri aracılığıyla haberdar oluyor. Öğrencisinin eğitim ve gelişimini takip edebiliyor. Öğrenci merkezli eğitim anlayışına sahip, yeniliğe açık, aktif ve tecrübeli öğretmenlerimiz en güçlü yanımızdır.

geri-bildirim

Geri Bildirim

Kaliteli bir eğitim-öğretim süreci oluşturabilmek açısından geri bildirimde bulunmak son derece önemlidir. Süreç odaklı bir oluşum olan geri bildirimde davranışlarının ve ortaya koyduğu performansın uzman bir göz tarafından değerlendirilecek olması öğrenci açısından büyük bir kazançtır.

Performans artırmak, hedefe odaklanmak, kendini disipline etmek, hedefe ve daha ileri sonuçlara ulaşmak açısından geri bildirimin önemine fazlasıyla inanmaktayız. Geri bildirim olumlu ya da olumsuz da olsa yapıcı bir dille, desteklemeye ve ilerlemeye dönük olmalıdır.

sosyal-sorumluluk-projeleri

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kişi ya da kurumsal çıkar gözetmeksizin içinde yaşadığımız toplumun sosyal, kültürel ve çevresel sorunlarına duyarlılık gösterilerek çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştirilir. Sosyal sorumluluk projeleri sayesinde öğrencilerimizde kendini bir gruba ait hissetme, empati, yardımseverlik ve organizasyon yeteneği gibi duygular gelişir.

yabanci-dil

Yabancı Dil

Yabancı dil eğitiminde kalite olmazsa olmazlarımızdandır. Dil eğitimi, kişisel beceri yanında bir heyecan işidir. İyi bir yabancı dile sahip olmak okul eğitiminin yanında öğrencilerimizin okul dışı hayatları ve çalışma yaşamlarında da onlara önemli ayrıcalıklar sağlar. Günümüzde yabancı dil artık yaşamın bir parçası olmuştur. Rekabet koşullarının iyice acımasız olduğu dünyamızda öncelikle çocuklarımızın iyi bir yabancı dile sahip olmalarının önemini idrak etmeleri sağlanmaktadır.