Eğitim Sistemimiz

egitim-sistemimiz

Eğitim Sistemimiz

Eğitim Bilimleri Ortaokulu, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini yaş gelişimlerine göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı çerçevesinde, bir üst kademe olan liselere hazırlayan, modern ve teknolojik sınıflarda eğitim veren, eğitim süresi 4 yıl olan bir okuldur.

Okul + LGS Hazırlık + Etüt + Rehberlik konseptiyle öğrencinin tüm eğitim öğretim ihtiyaçlarını başka bir eğitime veya kuruma ihtiyaç kalmayacak şekilde Eğitim Bilimleri Ortaokulu’nda karşılıyoruz. 5 ve 6. sınıfta ortaokul temel eğitimi, LGS ön hazırlık, hedef belirleme, 7 ve 8. sınıflarda belirlenen hedeflere göre liselere tam hazırlık yapıyoruz. Öğrenci, konu anlatımları ile konuları öğrenirken, bol soru çözümleri ile konuları pekiştiriyor, deneme sınavları ile kendini kontrol ediyor. Sınav sonuç analizleri ile eksikler tesbit edilerek etütlerde tamamlanıyor. Böylece öğrenilmemiş konu kalmamış oluyor. Eğitim Bilimleri şube binaları merkezi yerlerde olduğundan ulaşım kolaylığı ve yakınlığı fırsatı sunuyoruz.

Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi, gençlerin en önemli lise eğitim ve rehberlik beklentilerine yardımcı oluyor. Çünkü veli ve öğrencilerin istedikleri iki ana başlık var: Birincisi; kaliteli bir ortaöğretim eğitimi, ikincisi; doğru bir mesleki yönlendirme.

İşte Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi, ortaokul sonrası öğrencileri akademik becerilerini tanıyarak, onlara 9, 10, 11 ve 12. sınıf müfredatını etkili bir şekilde uygulayarak ve kazanımlarını gözeterek üniversiteye ve hayata hazırlıyor.

Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi’nde öğrenciler hem lise diploması hem üniversiteye hazırlık eğitimlerini farklı bir kuruma gerek duymadan alabiliyorlar. Bu ayrıcalıkla eğitimde hem zaman kaybı hem de maddi kayıpların önüne geçilmiş olunuyor. Okul + TYT / AYT Hazırlık + Etüt + Rehberlik konseptiyle öğrencinin eğitime dair tüm ihtiyaçları tam gün verilecek eğitimle giderilmiş oluyor.

9 ve 10. sınıfta lise temel eğitimi, ön hazırlık, hedef ve alan belirleme, 11 ve 12. sınıflarda belirlenen hedeflere göre oluşturulan alanlarda üniversiteye tam hazırlık Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi’nde...