HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Samsun Atakum

Eğitim Bilimleri

Ortaokul ve Lise eğitimi, Lise ve yüksek öğretimden önce, öğrencinin geleceğini şekillendireceği en önemli eğitim aşamalarından iki tanesidir. İyi bir ortaokul ve lise seçimi yapan öğrenci ve veliler bilirler ki okulun teknolojik yapısı günümüzü takip edebilecek şekilde, öğretmen kadrosu ise uzman ve seçilmiş olmalıdır. Köklü bir rehberlik ve danışmanlık anlayışıyla gereken akademik destek sağladığımız velilerimiz ve öğrencilerimiz, 50 yıldır bu güvenle bizden aldıkları eğitimle, nice Türkiye birinciliklerine ve nice okul derecelerine ulaşmışlardır.

İşte, neredeyse yarım yüzyıllık bu eğitim deneyimi ve eğitim sistemi İlköğretim ve Ortaöğretim alanında Samsun Atakum’da okul olarak yerini alıyor:
 
Eğitim Bilimleri Ortaokulu ve Anadolu Lisesi
Yaşam İçin Eğitim’in gerekliliğine, sunuş şekline ve niteliğine önem veren Eğitim Bilimleri Ortaokulu ve Anadolu Lisesi yeni eğitim yılıyla birlikte “özel” okul olmanın farklılığını Samsun Atakum’da öğrenci ve velilerimize yaşatıyoruz.

Hayata karşı sorumluluğunu bilen, potansiyelinin farkında olan, özgüven sahibi, çevreye ve insana karşı duyarlı, ahlaklı, milli ve manevi değerlerine bağlı başarılı bir gençlik; 1969 yılından bu yana eğitim sektörüne öncülük eden Eğitim Bilimleri Samsun Atakum’daki yeni okulu’nda yetişmeye başlayacak.

Daha uygun imkanlarla, daha kaliteli ve güvenli şartlarda, eğlenirken öğrenilecek bir ortamda her öğrenci için yeni bir başlangıç ve yaşam için eğitim...